Ericsson bude v roku 2024 pokračovať vo svojich iniciatívach na zvýšenie prevádzkovej efektívnosti.
Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v rámci úsporných opatrení, ktoré oznámil začiatkom roka, prepustí vo Švédsku približne 1 200 zamestnancov.
Spoločnosť v pondelok oznámila, že k tomuto kroku ju prinútili náročné podmienky na trhu mobilných sietí a očakávané nižšie objemy predaja v roku 2024. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
3 min
3 min
Technologické giganty vykupujú čipy. Podľa odborníkov môžu počítače a mobily zdražieť až o stovky eur
2 min
2 min
Trumpova vláda rieši zákaz pre Anthropic. Vráti sa model Fable 5?
1 min
1 min
Japonsko má virtuálnu policajtku, na starosti má špeciálnu agendu
2 min
2 min
Americké akcie zakončili týždeň poklesom, oslabil aj dolár
2 min
2 min
Trump sa opäť vyhráža: 100-percentné clo na toho, kto zavedie daň z digitálnych služieb
2 min
2 min
Aktíva fondu J&T Arch v prvom štvrťroku stúpli o 120 miliónov na 8,5 miliardy
2 min
2 min
Duslu sa vlani darilo, dosiahlo zisk 10 miliónov
3 min
3 min
Maďarsko chce splniť podmienky na prijatie eura okolo roku 2030, povedal premiér
2 min
2 min
China Eastern si objednali od Airbusu 25 lietadiel A330neo pre diaľkové trasy
2 min
2 min
Krym, ktorý zápasí s nedostatkom pohonných hmôt, vyhlásil núdzový režim
3 min
3 min
Skupina Foxconn chce vstúpiť na európsky trh s elektromobilmi, má deväť modelov
2 min
2 min
Slovensko zasiahli horúčavy, hrozí, že padne rekord. Železničiari spomalia vlaky na osemdesiatku
2 min
2 min
Šéf koncernu Volkswagen chce zrušiť až 100 tisíc pracovných miest, tvrdí nemecký magazín
3 min
3 min
Penta expanduje do Estónska, kupuje najväčšieho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti o seniorov v krajine
1 min
1 min
Nemecké úrady pre možné účtovné nezrovnalosti prešetrujú firmu Zalando
Po niekoľkých rokoch vysokého dopytu po zariadeniach pre mobilné siete 5G sa nákupy zo strany telekomunikačných operátorov spomalili, čo prinútilo firmy ako Ericsson a Nokia prepustiť tisíce zamestnancov s cieľom ušetriť náklady.
Ericsson bude v roku 2024 pokračovať vo svojich iniciatívach na zvýšenie prevádzkovej efektívnosti, ale nebude k nim poskytovať žiadne osobitné vyhlásenia, uviedla spoločnosť. Ericsson už v januári oznámil, že v rámci ďalších úsporných opatrení môže zvážiť aj prepúšťanie, konkrétne počty firma v tom čase neuviedla.